Історія бібліотеки:

Перші відомості про Білокриницьку сільську бібліотеку датуються 1960 роком. З цього ж року ведуться інвентарні книги в бібліотеці. Першим бібліотекарем була Зарудня Тамара Юхимівна, яка пропрацювала до 1973 року. В ці часи бібліотека відзначалась активністю, організовувались пункти видачі літератури з метою донести книгу до кожного читача. В кінці 60-х років книжковий фонд бібліотеки налічував більше 3 тис. примірників друкованих видань, послугами бібліотеки користувалось 257 читачів, книговидача становила 4949 примірників видань друку.

З 1973 завідуючою Білокриницькою бібліотекою працює Лактіонова Валентина Іллівна. Для неї посада бібліотекаря не була випадковою. Такої яскравої особистості в селі більше, мабуть, не було. Валентина Іллівна, будучи інвалідом дитинства, знаходила для кожного потрібні слова підтримки, вміла і порадити, і розрадити у біді. Вона внесла значну роль у розвиток села. Багато сил і вміння вона докладала до роботи в бібліотеці. До неї ішли за порадою як діти, так і дорослі села. 16 років свого життя присвятила Валентина Іллівна Лактіонова книзі і бібліотеці.

У 1977 році відбулася централізація бібліотечної системи і Білокриницька сільська бібліотека увійшла до складу Березнегуватськкої ЦБС. З кожним роком продовжував зростати книжковий фонд, у бібліотеці стає затишно, придбано книжкові стелажі, полиці, стільці, столи. За кошти колгоспу передплачувались для бібліотеки періодичні видання. Книгозбірня тісно співпрацює з керівництвом колгоспу, сільською радою.

У грудні 1992 року до бібліотеки приходить працювати молодий, енергійний спеціаліст Підгорна Наталя Миколаївна. Бібліотека розміщується в приміщенні ФАПА і займає дві невеличкі кімнатки. Та, проте, тут чисто, тепло, затишно, створено всі умови для спілкування з книгою її шанувальників. Сюди охоче приходили і колгоспні водії, і пенсіонери, і вчителі та вихователі, молодші та старші школярі. Сільська книгозбірня приваблює до себе читачів не лише книгами, а й цікавими книжковими виставками, оформленими з любов’ю і фантазією. На виставках представлені виготовлені руками читачів вишивані рушники, серветки, плетіння з лози, вироби з дерева, малюнки. Ведеться в бібліотеці постійно-діючий календар знаменних дат «Літературні іменини». Оформлено тематичні папки з народознавчих тем. Юні читачі мають змогу вибрати собі книги в окремій кімнаті. Сьогодні бібліотека є центром інформації та дозвілля у селі.

У другій половині 90-х років у бібліотеці настали складні часи. Значно скоротилося бюджетне фінансування бібліотеки, що значно погіршило формування книжкового фонду, адже нових книг та періодичних видань до бібліотеки майже не поступало. Книжковий фонд налічував близько 6 тис. примірників творів друку, послугами бібліотеки користувалось 200 читачів, а книговидача становила 3200 примірників. З 1997 року по 2000 рік бібліотека була передана на тимчасове утримання колгоспу ім.Чкалова.

Сьогодні Білокриницька бібліотека-філія є центром громадського інформування у селі. Її фондом, який налічує 2542 примірники, користується 205 читачів. Щорічно читачам видається 2900 творів друку. При бібліотеці працює любительське об’єднання «Берегиня», яке створює можливість об’єднати в своїх лавах людей різного віку, професій, залучати людей до формування естетичних смаків і творчих здібностей.

Велику увагу в своїй роботі бібліотека приділяє пошуку нових форм роботи. Інтерес читачів викликають виставки-вікторини, виставки-роздуми, ігрові літературні лабіринти, лото, експрес-інформації тощо.

Білокриницька бібліотека-філія визначила своє основне завдання в допомозі мешканцям с.Біла Криниця набувати знання протягом всього життя та в задоволенні їх різноманітних інтересів.
Кiлькiсть переглядiв: 508