Історія бібліотеки:

Зі спогадів старожилів, перша хата-читальня в селі Лепетиха з’явилася у середині 20-х років. Основним завданням її була ліквідація неграмотності. Хата-читальня дещо нагадувала читальну залу, де збиралась молодь і самостійно чи під керівництвом працівника хати-читальні колективно читали газети, проводилися бесіди, лекції, велася виховна робота. У фондах були книги агітаційного, пропагандистського, художнього та науково-популярного характеру. З 1929 року хата-читальня стала справжнім центром агітації.

В 1935 році на першому відділку села був збудований сільський клуб, куди і були перенесені книги з хати-читальні, чисельність яких була близько 500 примірників.
В період тимчасової німецько-фашистської окупації з 1941 року бібліотека припинила свою діяльність. Книжкові фонди, в основному, були пограбовані, лише деяку частину було врятовано. Жителі села ховали книги по хатам, закопували в землю, а по закінченні війни повернули в бібліотеку. В післявоєнний час – період відбудови – починається робота і по відновленню книгозбірні.

50-ті роки – роки пошуку шляхів до якомога ширшого залучення населення до читання, посилення діяльності книгоношення та пересувок. З 1957 року по 1962 рік бібліотекарем працювала Хлєстунова Ліда. Цим роком датовано і перший запис в інвентарній книзі бібліотеки. Книжковий фонд налічував близько 2 тисяч примірників, та попит на книгу був великий, адже на цей час ні телевізорів, ні кіно в селі не було. На належному рівні була і робота з читачами, яких на той час налічувалось близько 400.
В селі в ці роки діють дві бібліотеки, державна бібліотека – на І відділку села, та профсоюзна бібліотека – на центральному відділку. З 1962 року у Лепетиській сільській бібліотеці працює Снігова Людмила федорівна. Саме цей період 60-х років відзначився активізацією діяльності сільської бібліотеки. Щоб донести книгу до кожного читача, організовувались пересувні бібліотек, пункти видачі літератури. В кінці 60-х років книжковий фонд Лепетиської сільської бібліотеки налічував більше 3,5 тис. примірників. Бібліотеку відвідувало 515 читачів, з них 180 дітей. За рік для них проводилось понад 30 заходів та видавалось близько 13000 примірників друкованих видань.

В 1970 році державну бібліотеку було об’єднано з профсоюзною, і виділено дві світлі, затишні кімнати на другому поверсі новобудованого сільського Будинку культури. Разом з Сніговою Л.Ф. з 1974 року в сільській бібліотеці працює її донька Ляшук С.У. Вона з дитинства допомагала мамі в роботі, щодня була серед книг, багато читала і ще в дитинстві була переконана, що професія бібліотекаря найкраща. С.У.Ляшук вміла повністю віддаватись роботі, любила шукати нові форми роботи, проводить масові заходи не лише в сільській бібліотеці, а й на виробництві. Найкраще розповідала про її роботу бібліотека, оформлена з любов’ю, з почуттям смаку, найкраща в районі. Бібліотека заслужено носила звання «Бібліотека відмінної роботи».

На базі сільської бібліотеки діяла зональна школа передового досвіду, а ім’я С.У.Ляшук було занесено на Дошку пошани обласного управління культури.
У вересні 1978 року вийшов Наказ Міністерства культури СРСР «Про впровадження бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК) в практику роботи масових та дитячих бібліотек». Згідно цього наказу в Лепетиській бібліотеці розпочалася велика робота по переводу книжкових фондів та каталогів бібліотеки на нову систему класифікації.

1977 рік – етапний в житті бібліотек району. Відбулася централізація державних масових бібліотек, метою якої було створення більш ефективного використання бібліотечних ресурсів. Згідно до наказу сільська бібліотека передана з балансу сільської ради на баланс централізованої бібліотечної системи, до якої Лепетиська сільська бібліотека входить на правах бібліотеки-філії.

На початку 80-х років книжковий фонд бібліотеки-філії налічує 6718 примірників, більше 300 жителів села являються читачами бібліотеки, за рік їм видається близько 3,5 тис. примірників. Фінансування бібліотеки-філії проводилось із державного бюджету, додаткові кошти виділяв місцевий радгосп та сільська рада.

В 1981 році на базі центральної районної бібліотеки проводився обласний семінар методистів. Всі учасники семінару також відвідали і Лепетиську бібліотеку-філію.
Друга половина 90-х років була дуже складною для бібліотеки. Значне скорочення фінансування бібліотек спричинило певні труднощі в роботі. Скоротились нові надходження, значно зменшились кошти на придбання нової літератури, передплату періодичних видань, заробітну плату.

Книжковий фонд на кінець 90-х років налічував 6250 примірників, кількість читачів – 300, книговидача за рік – 3400 примірників.

В 2003 році до бібліотеки прийшла працювати Копцюх Л.П., молодий, енергійний фахівець. Сьогодні Лепетиська бібліотека-філія є центром інформації та дозвілля у селі. За допомогою книжкових виставок, змістовних масових заходів бібліотека популяризує книги з актуальних питань сучасного життя, культури, науки, техніки. Останніми роками активізувались діяльність бібліотеки по підвищенню іміджу серед населення, проводяться соціологічні дослідження, опитування, анкетування, впроваджуються інноваційні форми роботи.

З 2009 року в бібліотеці успішно діє любительське об’єднання «В колі друзів», метою якого є стати місцем дозвілля і спілкування людей середнього віку. Станом на 1.01.2012 року книжковий фонд бібліотеки налічує 6730 примірників, бібліотеку відвідує 520 жителів села, книговидача становить 8200 примірників.

Лепетиська бібліотека-філія поступово перетворюється у своєрідний центр спілкування, дозвілля. Бібліотекар Копцюх Л.П. прагне оновити зміст та форми спілкування з читачами, створити комфортно-інформаційне середовище, яке відповідало б різнобічним уподобанням користувачів.

Лепетиська бібліотека-філія сьогодні – найлюдніше місце в селі. Йдуть до неї діти, юнацтво, молодь, люди старшого віку, щоб, як із свіжого і невичерпного джерела, черпати силу знань, натхнення й енергію творчості.
Кiлькiсть переглядiв: 536