Історія бібліотеки:

Починається історія Любомирівської бібліотеки-філії з 30-х років. В селі Любомирівка в цей час було створено хату-читальню. Знаходилася вона в приміщенні комори колгоспу «Червона хвиля».

Документів про роботу бібліотеки довоєнного періоду, періоду війни не збереглося.
В 50-х роках, коли закінчувалась відбудова зруйнованого війною села, проводилось укрупнення господарств і створився колгосп «Зоря». В цей час хаті-читальні надана кімната в приміщенні сільської ради, де бібліотека функціонувала до 1967 року.

В 1952 році в с.Любомирівка було створено Любомирівську сільську бібліотеку, але реєстраційне свідоцтво бібліотека одержала лише 20 травня 1954 року.

В 1952 році обов’язки бібліотекаря виконувала Лілік Віра Онисімівна, книжковий фонд бібліотеки, з її слів, становив 2,5 тис. примірників, читачів налічувалось близько 300.

До 1958 року працівники змінювались часто, що, звичайно, суттєво впливало на її роботу.

В 1958 році бібліотеку очолила Кузьменко Людмила Михайлівна, яка працювала в бібліотеці більше 16 років до виходу на заслужений відпочинок. Всі свої знання і вміння вона присвятила роботі з читачами. Багато уваги Людмила Михайлівна приділяла роботі як в бібліотеці, так і в громадській роботі села. Проводились спільно з школою за сільським Будинком культури змістовні масові заходи.

В 1967 році на честь 50-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції в с.Любомирівка споруджено Будинок культури. В правому крилі нової споруди розмістилась сільська бібліотека. Вона займає дві світлі, затишні кімнати, одна з яких – дитяча.

В кінці 1975 року на роботу в рідне село після закінчення Миколаївського культуро освітнього училища повернулась Благута Валентина Миколаївна. Важко спочатку працювалось 18-річній дівчині, не маючи певного досвіду. Робота в бібліотеці, в червоних куточках на тваринних фермах, а влітку ще й робота в агітпунктах на полі. Але любов до книги, до людей ще більше надавала наснаги до бібліотечної справи.
Бібліотека обслуговує 500 читачів, книговидача становить близько 4000 примірників. Книжковий фонд бібліотеки налічує 11000 примірників, серед яких є довідкові видання, науково популярна література.

Уже 37 років Валентина Миколаївна незмінний бібліотекар Любомирівської сільської бібліотеки.

На даний час Любомирівська сільська бібліотека являється філіалом Березнегуватської централізованої бібліотечної системи, фондом якої (6314 прим.) користується 475 користувачів. Пожвавилась масова робота. Одним з основних напрямків роботи бібліотеки є народознавство, завдяки якому вивчається неоціненна інформація про минуле та сьогодення нашого краю, яка надається користувачам різними формами і методами бібліотечної роботи. З цією метою в бібліотеці створено народознавчий куточок «Доторкнутися душею до прадавніх традицій», де демонструються речі ужиткового мистецтва, колекція писанок, стародавня вишивка, фотографії. Щоб зберігати та передавати нащадкам все те найкраще, що є в рідному селі у бібліотеці організовано літературно-мистецьке об’єднання «Сходження до прекрасного». Оцей інтерес мешканців с.Любомирівка до історії, традицій, свят, обрядів, історичної пам’яті предків став поштовхом до створення в Любомирівській бібліотеці-філії Центру народознавства. Місія Центру шляхом популяризації літератури сприяти відродженню народної обрядовості, традицій, звичаїв. Девіз роботи Центру: «Шануй звичаї та обряди твоїх батьків, бо це твоя окраса». Бібліотека стала для кожного жителя села саме тим клаптиком рідної землі, де кожна річ, кожен експонат, кожна ілюстрація пробуджують патріотичні почуття.

Любомирівська бібліотека-філія намагається йти в ногу з часом. В 2011 році книгозбірня одержала перемогу в ІІ раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет». Завдяки цій перемозі бібліотека отримала 2 безкоштовних інтернет-місця для користувачів. З листопада
2011 року працює Центр вільного доступу до мережі Інтернет, який на даний час є найбільш відвідуваним місцем у бібліотеці.

Назважаючи на всі труднощі сьогодення, Любомирівська бібліотека-філія працює, втілюються в життя нові форми роботи, виконується просвітницька місія, а бібліотека залишається джерелом знань, центром інформаційної та духовної культури.
Кiлькiсть переглядiв: 512