Історія бібліотеки:

Життя людини неможливе без книги. Тому в кожному селі життя неможливе без книги.

Перші відомості про Новосевастопольську сільську бібліотеку датуються 1930 р. Із спогадів старожилів відомо, що в 30-х роках в селі було створено хату-читальню. Це була сільська хатина, мало літератури.

Одразу після війни бібліотека розташувалась в приміщенні старої школи, що по вулиці Набережній. Пізніше була виділена кімнатка в адміністративній будівлі (нині дитячий садок).

Хата-читальня виконувала роль активного агітатора та політінформатора. В 1951-1955 р.р. хата-читальня стала називатись бібліотекою колгоспу «12-річчя жовтня». Книг на той час в бібліотеці було мало, декілька поличок, на одній з яких були твори марксизму-ленінізму. Жителі села за власні кошти купували книги і приносили їх до бібліотеки як подарунок, за рахунок цього фонд бібліотеки збільшився.

В період з 1958 по 1965 р. бібліотека називається Новосевастопольською клубною бібліотекою. Саме в цей час їй виділяється кімната площею 48м2 в приміщенні новозбудованого сільського клубу. За ці роки в бібліотеці збереглися інвентарні книги.

З 1946 року в бібліотеці працювала Вишнівська Поліна Іванівна, бібліотечний стаж роботи якої налічує 27 років. Вона була пристрасним книголюбом, бібліотекарем за покликанням. Багато сил і енергії приклала до роботи з книгою і бібліотека була однією з кращих у районі. Робота бібліотеки проводилась спільно з клубом, а тому, як і клуб, так і бібліотеку відвідувало багато молоді. Активно діє агітбригада, до складу якої входили працівники дитячого садка, економіст та токар колгоспу «Прогрес», бібліотекар та завідуюча клубом, художній керівник сільського клубу.
В цей час до бібліотеки надходило багато літератури і в бібліотеці завжди якісно вівся облік літератури згідно інвентарних книг і книги сумарного обліку, велися також і щоденники обліку роботи. Бібліотека обслуговувала 300 читачів, книговидача становила близько 5000 прим., книжковий фонд налічував 10423 прим. В бібліотеці на високому рівні велася робота з книгою, складено і постійно діяли каталоги, як абетковий, так і систематичний, що допомагало в пошуку літератури читачам. Цікавими були і масові заходи в бібліотеці – це огляди і перегляди літератури, тематичні і літературні вечори, дитячі ранки, які завжди проводилися спільно зі школою і клубом. Бібліотека носила почесне звання «Бібліотека відмінної роботи».

В 1977 році в районі було створено централізовану бібліотечну систему до якої з того часу входить Новосевастопольська бібліотека-філія. Як і скрізь в цей розбурханий час , в Новосевастополі у людей дещо впав інтерес до літератури. Але у цієї невеликої бібліотеки є справжні і незмінні шанувальники друкованого слова. Охоче відвідують бібліотеку доярки П.Н.Лукашенко та О.П.Попенко, начальник мехзагону А.І.Одіяк, студентка-заочниця Миколаївського сільськогосподарського інституту Л.В.Дігтяр.

З 1973 року в бібліотеці працює Ганошенко З.І., яка прийшла до бібліотеки одразу по закінченні Миколаївського культурно-освітнього училища.

У 90-ті роки З.І.Ганошенко, використовуючи результативні форми залучення своїх земляків до книги, обслуговувала 360 читачів. Книжковий фонд налічував 5047 примірників. В цей час бібліотекар ходила на ферму, на тракторну бригаду проводити бесіди, в агітмайданчики в полі, де проводила роботу з книгою.

В 1992 році в бібліотеці створено любительське об’єднання «Клуб сімейного читання». Клуб об’єднує і дорослих, і школярів, основним завданням якого є обслуговування різновікового населення, популяризація літератури на допомогу вихованню моральних цінностей, сімейних відносин, виявлення сімейних захоплень і подання допомоги в організації сімейного дозвілля. Для цього в бібліотеці створено міні-куточок для сімейного читання, проводяться експозиції сімейних реліквій, фестивалі сімейної творчості, Дні сімейного читання.

В 2011 році Новосевастопольська бібліотека-філія одержала перемогу в ІІ раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет», завдяки чому оримала 2 безкоштовних Інтернет-місця для користувачів. Саме в цей час на роботу в бібліотеку-філію приходить молодий працівник Кладка Наталя Олександрівна, яка з ентузіазмом береться до справи. Тепер бібліотекар виступає як консультант, інформаційний посередник між користувачем і різноманітними базами даних. Постійно проводиться пошук інформації з літературознавства, філософії, економіки, історії, особливо з тем, які не представлені на паперових носіях.

Сьогодні бібліотека обслуговує 430 користувачів, книговидача становить 7800 прим., книжковий фонд налічує близько 3000 прим. У сільській книгозбірні створені всі умови для задоволення зростаючих потреб користувачів, тут можна отримати потрібну інформацію, змістовно відпочити, поспілкуватись з друзями. Адже Новосевастопольська бібліотека-філія – це центр духовної культури та організація духовного дозвілля жителів села.
Кiлькiсть переглядiв: 451