Історія бібліотеки:

Історія села Новоукраїнка почалась в 1926 році. В п’яти куренях, які розташувались на пагорбі біля ставка, оселились перші сім’ї.

В довоєнні часи село активно розширювалось, забудовувалось житловими будинками. А вже розвиток культурної сфери села продовжився в повоєнні часи.
Часи революції і громадської війни не відтворюють діяльність бібліотеки. Є тільки згадка, що в 30-х роках в селі була відкрита хата-читальня, яка відігравала велику роль у ліквідації безграмотності.

Зі спогадів старожилів, у 50-ті роки в селі було засновано клуб з бібліотекою. Та імена перших працівників бібліотеки, на жаль, не збереглись.
У повоєнні роки бібліотека у селі була справжнім острівцем культури, куди з задоволенням поспішали дорослі і діти.

У період з 1966 по 1968 роки бібліотека була розташована в будинку шкільного інтернату, в одному приміщенні зі шкільною бібліотекою. Обслуговував читачів Авраменко Леонід Григорович, вчитель російської, німецької мов та музики. Близько 500 читачів відвідувало в цей час бібліотеку, книговидача становила 8486 примірників.

На початку 70-х років бібліотекою завідувала Куліш Антоніна Сергіївна, яка багато зусиль докладала до формування книжкового фонду. Вона багато сил і вміння приклала до роботи з книгою і читачем.

У 1973 році в селі був збудований новий сільський Будинок культури, і на другому поверсі для бібліотеки виділено 2 світлі, затишні кімнати, куди бібліотека і переселилась восени 1973 року. Тепер тут чисто, гарно, тепло і затишно. Не обминали бібліотеку ні дорослі, ні діти, які на шкільних перервах прибігають і розглядають журнали, беруть книжечки. Першим працівником в новій бібліотек були Іванченко Тетяна Леонідівна, а потім Вербіцька Клавдія Григорівна.

А в 1975 році місце бібліотекаря зайняла Сердюк Тетяна Костянтинівна, яка пропрацювала в Новоукраїнській сільській бібліотеці 30 років. Це був великий фахівець своєї справи. Тетяна Костянтинівна була закохана у книгу і професію бібліотекаря, в своє рідне село, в привітних та добрих новоукраїнців. Вона своєю працею зуміла привернути в бібліотеку і дорослих, і дітей, в бібліотеці завжди було людно, там працювало багато гуртків. Це була людина по-справжньому талановита, вона зуміла кожному дати пораду, що цікаве порекомендувати прочитати, порадити.

У 1977 році Новоукраїнська сільська бібліотека ввійшла до Березнегуватської централізованої бібліотечної системи. У 80-х роках фонд бібліотеки становив 12170 прим. книг, обслуговувалось більше 450 читачів, книговидача становила 5000 прим., кожного дня бібліотеку відвідувало до 30 читачів. Точніше сказати, вони там працювали: знаходили потрібні книги у бібліотечному фонді, репетирували вистави за улюбленими творами, читали свіжі газети і журнали. Тоді бібліотека носила почесне звання «Бібліотека відмінної роботи».

У 80-х роках одним з головних завдань у діяльності бібліотек було спрямування популяризації літератури на допомогу трудівникам села по успішній реалізації Продовольчої програми. Особлива увага надавалась роботі серед працівників тваринництва. В бібліотеці постійно оновлювався куточок передового досвіду. Влаштовувались книжкові виставки на теми: «Поле кличе хлібороба», «Трудом звеличуємо рідну Вітчизну» та ін.

Настали 95-ті роки. Це були важкі часи, складні умови розвитку культури. Держава відкинула проблеми духовності з числа першочергових турбот. Скоротився щорічний обсяг нових надходжень книг майже в 10 разів, періодичних видань у 3 рази. Цифра надходжень почала різко знижуватись. На початок 2000 року книжковий фонд бібліотеки налічував 8832 прим. Умови для праці були дуже тяжкі. Зарплати були дуже мізерні, 0,5 ставки. Коштів на ремонти не виділяли. По можливості все робили своїми силами.

Та все ж бібліотека виконувала свої основні функції: інформаційну, освітню, комунікативну, дозвіллєву. Співпрацювала бібліотека з клубом і школою, спільно з якими проводила літературно-музичні вечори, вечори пам’яті, уроки історії, вечори поезії, Дні села та ін..

В 2005 році, коли Сердюк Тетяна Костянтинівна звільнилась, вийшовши на заслужений відпочинок, до бібліотеки прийшла працювати Матвієнко Олена Андріївна, молодий спеціаліст, що намагається удосконалитись в даній професії. На даний час бібліотека-філія обслуговує 510 користувачів, книговидача становить 8100 примірниківв, а книжковий фонд налічує 7615 примірників. Бібліотека співпрацює з Будинком культури, школою, громадською організацією «Атлант», сільською радою. Спільно проводяться родинні свята, уроки духовності, години історичної пам’яті.

А в 2011 році завдяки перемозі в ІІ раунді Конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет», бібліотека отримала 2 безкоштовні інтернет-місця.

Сьогодні Новоукраїнська бібліотека-філія в інформаційному ландшафті села задовольняє сучасні потреби користувачів різного віку, сприяє підвищенню позитивного іміджу бібліотечного закладу в культурному житті суспільства.
Кiлькiсть переглядiв: 493