Історія бібліотеки:

Нововолодимирівська бібліотека була організована в 1947 році. Це була колгоспна бібліотека. Першим бібліотекарем був Довженко Петро Іванович. Бібліотекарство було йому наділено керівництвом колгоспу в нагрузку до основної роботи. Та, незважаючи на це, Петро Іванович все своє вміння і доброту душі вкладав у роботу бібліотеки. Книжковий фонд бібліотеки тоді налічував 150 примірників.

В жовтні 1950 року бібліотека була перейменована в сільську бібліотеку і працювати в ній почала Фіщук Поліна Іванівна. В 1953 році її змінила Сушко Лариса Степанівна, яка віддала рідній бібліотеці 31 рік свого життя. За часів її завідування бібліотека стала острівцем духовного спілкування та взаєморозуміння, обміну думками, місцем, де кожного жителя завжди чекають з радістю. Це був осередок культурно-просвітницького життя села. Працюючи разом з активом бібліотеки, комітетом комсомолу, Лариса Степанівна проводила велику роботу серед трудівників села. На відзначення ювілейних та пам’ятних дат книгозбірнею організовувались літературно-музичні вечори, вечори поезії, читацькі конференції, зустрічі з ветеранами війни та праці. Жителі села з охотою приймали участь в діяльності бібліотеки, особливо вчителі М.Ф.Чагадар, О.І.Гвоздь, В.І.Олійник. Найбільше людям подобались вечори-зустрічі, які присвячувались династіям хліборобів. Особливо запам’ятався вечір, героями якого була сім’я Хрисана Андрійовича Нічука. За проведення цього заходу бібліотека була нагороджена почесною грамотою від керівництва колгоспу.
Вся робота бібліотеки на той час була змістовною і цікавою, за що не раз бібліотека нагороджувалась почесними грамотами не тільки районного та обласного відділів культури, а навіть була відмічена Міністерством культури Української РСР «за зразкове виховання серед молоді». Активну участь в роботі сільської бібліотеки приймали комсомольці та комуністи села.

Спочатку бібліотека була розташована в маленькому, не дуже затишному приміщенні. Та в 1964 році в новозбудованому сільському клубові бібліотеці була виділена простора, світла кімната, де вона знаходиться до цього часу. На кінець 60-х років бібліотеку відвідувало близько 350 жителів села, книжковий фонд налічував майже 3,5 тис. примірників, книговидача становила 4,5 тис. примірників за рік.

У 1977 році відбулася централізація бібліотечної системи, Нововолодимирівська бібліотека увійшла до складу Березнегуватської ЦБС.
На зміну старим працівникам приходили нові. Так, в 1985 році до бібліотеки після закінчення культурно-освітнього училища прийшла працювати молодий спеціаліст Леутська Людмила Володимирівна.

За підсумками 1987 року Нововолодимирівська бібліотека зайняла ІІ місце по району в соціалістичному змаганні, за що нагороджена почесними грамотами районного та обласного відділів культури.

В 1989 році її змінила Мельник Тетяна Василівна, яка пропрацювала до 1995 року. На кінець 80-х років фонд бібліотеки нараховував 8772 примірників, читачів – 400.
Нововолодимирівська бібліотека ніколи не стояла осторонь сучасного життя і проблем, які хвилювали наше суспільство. Організовувались книжкові виставки, газетні стенди, де розміщувались матеріали партійних з’їздів, папки «Історія нашого села», «З любов’ю до рідної природи» та ін.. З книжковою і газетною ношею Тетяна Василівна приходила до трудівників молочнотоварної ферми, готувала книжкові викладки у вагончику на зернотоку, куди в жнивний період любили завітати хлібороби. В приміщенні бібліотеки зроблено ремонт, тож у кімнаті чисто, охайно. В зошиті зауважень та пропозицій.

Нововолодимирівської бібліотеки чимало читацьких подяк за уважне, ввічливе, турботливе, кваліфіковане ставлення до них; подяки, святкові поздоровлення від своїх колгоспників, студентів, учнів місцевої школи. Бібліотекар живе не лише турботами своєї привітної і затишної бібліотеки, а й справами партійної організації, трударів свого колгоспу.

На кінець 90-х років у бібліотеці нараховувалось більше 10 тис. примірників друкованих видань. Правління клубу «Соціалізм» щорічного виділяло по 300 карбованців на придбання нової літератури. Крім союзних, республіканських і місцевих газет, бібліотека одержувала для своїх читачів журнали «Новый мир», «Москва», «Дніпро». Послугами бібліотеки користувалось 430 читачів, за рік їм видавалось 6000 примірників друкованих видань.

До 1996 року Нововолодимирівська бібліотека знаходилась на території Маліївської сільської ради, а з 1996 року – на території Нововолодимирівської сільської ради. Бібліотека обслуговує жителів сіл Нововолодимирівка і Новосергіївка. З 1997 року по 2000 рік бібліотека була передана на тимчасове утримання колгоспу «Соціалізм».

З 1995 по 2008 рік завідуючою бібліотекою працює Дудка В.А., а з 2008 по 2010 рік на роботу в бібліотеку повертається Леутська Л.В.

З 2009 року в бібліотеці працює Біяк Л.М. , енергійний, наполегливий, відповідальний працівник. Сьогодні бібліотека налічує 5376 примірників друкованих видань, її послугами користується 510 користувачів, книговидача становить 8100 примірників творів друку за рік.

Певне місце в роботі бібліотеки займає краєзнавство, оформлено краєзнавчий куточок, де експонується література з історії «малої Батьківщини», а також роботи майстрів-односельців. Особливого значення бібліотекар надає тематичним книжковим виставкам, які присвячується різним подіям суспільства та громадського життя країни. Мета бібліотеки - розширити кругозір користувачів, сприяти їх громадському становленню. Бібліотека тісно співпрацює із загальноосвітньою школою, дитячим садком, сільським клубом, місцевою владою, громадою.
Нововолодимирівська бібліотека-філія є однією з найважливіших ланок села. Вона постійно знаходиться в пошуку нових ідей, знань, поглядів для реалізації основного завдання бібліотеки: збирання та зберігання джерел інформації, надання читачам швидкого, вільного доступу до знань та інформації в усіх формах.
Кiлькiсть переглядiв: 473