Історія бібліотеки:

Історія Пришибської бібліотеки розпочинається з 1966 року. Першими бібліотекарями були Кузнецов Микола Дмитрович, Сапсай Ніна Василівна.

Майже 26 років незмінною завідувачкою бібліотекою була Семенова Діна Іванівна, невтомна працівниця, збирач і берегиня книжкових фондів, яка й створила неповторне обличчя сільської бібліотеки. В кінці 60-х років фонд бібліотеки налічував близько 3 тис. примірників, бібліотеку відвідувало 200 жителів села, книговидача становила 3,6 тис. примірників творів друку.

В 1970 році, в селі Пришиб відкрито новий сільський Будинок культури, куди в 1971 році переселилась Пришибська сільська бібліотека. З новими силами закипіла робота в бібліотеці. Діна Іванівна організовувала різні масові заходи до відзначення державних свят і ювілейних дат. Бувала часто на фермі, на тракторній бригаді, в школі, де проводила бесіди, огляди літератури, періодичних видань. В жнива часто бувала на колгоспному току, на полях, адже жодні жнива не обходились без працівників культури. Постійно діяв бригадний абонемент. Крім культурно-просвітницької діяльності часто залучали бібліотекаря і до співпраці з колгоспом, сільською радою, збирати городину, взимку вели перепис населення, худоби. Діна Іванівна встигла всюди, і жителі села, що приходять сьогодні до бібліотеки, часто згадують її, адже за її плечима 27 років праці в бібліотеці і багато поколінь її пам’ятає.

У 1977 році бібліотеки Березнегуватщини об’єднались в централізовану бібліотечну систему, до якої на правах філії увійшла й Пришибська сільська бібліотека. В кінці 70-х років книжковий фонд сільської бібліотеки налічував 7061 примірників друкованих видань, читачів – 250, книговидача – 4,5 тис. примірників.

В середині 90-х років для Пришибської сільської бібліотеки настали тяжкі часи.
Скоротились нові надходження, значно зменшилось фінансування на передплату періодичних видань, заробітну плату. На кінець 90-х років бібліотека налічувала 5105 примірників друкованих видань, її послугами користувались 270 читачів, книговидача налічувала 5000 примірників творів друку.

З 1996 по 2004 рік бібліотекарем сільської бібліотеки працювала Жабіцька Ірина Вікторівна.

З 1997 року по 2000 рік Пришибська бібліотека переведена на тимчасове утримання господарства.

У 2004 році до бібліотеки прийшла працювати молодий спеціаліст Шульга Олена Григорівна. Олена Григорівна намагається дотримуватись традицій, закладених попередниками. На даний час в бібліотеці оформлено книжкові виставки, які відповідають вимогам сьогодення. Естетичне оформлення бібліотеки яскраво виражає національний колорит. В бібліотеці організовуються літературно-музичні вечори, вечори поезії, краєзнавчі студії, дні фахівця, історичні екскурси у минуле та ін.. Традицією стало проведення презентацій нових надходжень. При бібліотеці з 2008 року працює любительське об’єднання «Вербиченька». Бібліотека тісно співпрацює з сільською радою, школою, Будинком культури, місцевою громадою, ЗМІ.
Сьогодні бібліотека-філія є центром громадського інформування та спілкування в селі. Її фондом, який налічує 2198 примірників, користується 270 читача. Щорічно читачам видається 4500 творів друку. Основна місія Пришибської бібліотеки-філії – надання вільного доступу до широкого кола інформаційних ресурсів всім, хто потребує цього, впроваджуючи інноваційні форми роботи.
Кiлькiсть переглядiв: 468