Історія бібліотеки:

Першу згадку про Сергіївську бібліотеку знайшли ще у 20-х роках минулого століття. За спогадами старожилів, у 1923 році у селі було створено гурток лікбезу, який за часів боротьби з неписьменністю активно працював. У кімнаті, де розташовувався гурток, був невеличкий стелаж, на якому стояло близько 100 книг. Відповідав за книги Яків Гит, який вечорами збирав населення села. Люди були малограмотні, а то й зовсім не вміли читати. Проводили голосну читку, слухали, обговорювали.

Пропрацював Яків Гит до 1940 року.
У війну книги були знищені, хоча деякі встигли розібрати по хатах люди.
У післявоєнні роки почало відновлюватись господарство, відродилася і бібліотека в селі. З 1946 по 1968 рік сільська бібліотека знаходилась у колишній сільській раді. Працювала там спочатку Таїсія Федорівна Литвиненко, а потім Ніна Іванівна Сотник. З кожним роком покращувалась матеріальна база бібліотеки, збільшувався фонд, виділялись кошти для естетичного оформлення бібліотеки.

В 50-ті роки для кращого обслуговування населення встановлено новий розпорядок роботи бібліотеки. Книжковий фонд комплектувався відповідно до запитів читачів. У кінці 50-х років фонд бібліотеки налічував близько 4000 примірників, відвідувало бібліотеку 400 читачів, книговидача становила більше 6000 примірників. Щорічно проводилася інвентаризація бібліотечного майна.

У 1955 році до бібліотеки прийшла працювати Литвиненко Ніна Степанівна, яка багато зробила для покращення роботи бібліотеки. На належному рівні була робота з читачами.

У 1970 році в селі збудовано новий сільський клуб, де для бібліотеки виділено простору, світлу кімнату. Велика увага приділяється відродженню духовної спадщини українського народу. Бібліотека співпрацює із сільською радою, школою, сільським клубом. Литвиненко Ніна Степанівна пропрацювала завідувачкою бібліотеки 40 років. На місцевій молочнотоварній фермі діяв обмінний книжковий фонд для читачів, проводились змістовні масові. Бібліотека була однією з кращих у районі. Книжковий фонд налічував близько 7,5 тис. примірників, читачів – 300, книговидача – 5000 примірників. У цей час списуються старі і зношені книги, застарілі за змістом, книги авторів «неугодних» радянській владі. Передплачується багато газет і журналів.

В 1977 році державні бібліотеки Березнегуватщини об’єднались в централізовану бібліотечну систему, до якої влилися і Сергіївська бібліотека-філія.

Починаючи з 1995 року скорочено фінансування на утримання бібліотеки, гірше комплектується книжковий фонд, зменшуються кошти на заробітну плату. Саме в цей нелегкий час на роботу до бібліотеки приходить Крушинська Ольга Семенівна. Та, незважаючи на всі негаразди, бібліотека працювала, впроваджувала нові форми роботи, продовжувала виконувати свою просвітницьку місію, залишаючись джерелом знань, центром інформаційної та духовної культури читачів.

Сільська бібліотека-філія вивчає історію рідного села, популяризує літературу, забезпечує користувачів інформацією щодо місцевих органів влади та самоврядування, економічного стану району, соціальних та правових проблем.
Бібліотека працюючи в тісній співпраці з місцевими органами влади, взяла на себе роль інформаційного посередника між владою та населенням. Для цього створена інформаційна зона щодо діяльності всіх соціально-значущих установ.

Станом на 1.01.2012 року бібліотеку відвідує 500 читачів, книговидача становить 8000 примірників, книжковий фонд налічує 5454 примірники друкованих видань. Бібліотека-філія на сьогодні передплачує 5 назв газет та журналів.

Зі зміною демократичної інформаційної ситуації в суспільстві, Сергіївська бібліотека-філія змінила курс у процесі бібліотечно-інформаційного обслуговування. Поряд з традиційними напрямами та формами діяльності бібліотеки в практику роботи широко входять нові технології та інновації.
Кiлькiсть переглядiв: 447