Історія бібліотеки:

Перші відомості про Тетянівську сільську бібліотеку датуються 50-ми роками минулого століття. Вона знаходилась в с.Доброму в приміщенні сільської ради, працювала там Піщова Ліда Оникіївна. Бібліотека обслуговувала села Тетянівка і Добре, була справжнім острівцем культури у повоєнному селі. Сюди з задоволенням поспішали дорослі і діти.

З 1957 року по 1967 році бібліотека не функціонувала.

В 1963 році голова колгоспу «Прогрес» Фролов відкрив сільську бібліотеку. Знаходилась вона в с.Тетянівка в приміщенні, разом з поштовим відділенням і магазином. За кошти колгоспу було придбано стелажі, полиці, стільці, передплачувались періодичні видання. Книжковий фонд бібліотеки налічував близько 0,5 тис. примірників, відвідувало бібліотеку майже 200 жителів села Тетянівка і Добре.

З 1967 року колгоспна бібліотека перейменовується в Тетянівську сільську бібліотеку і працює там Луняка Олександра Антонівна.

У 1977 році відбулася централізація бібліотечної системи, Тетянівська бібліотека увійшла до складу Березнегуватської ЦБС. Саме з цього часу у бібліотеці працює Скора Неоніла Іванівна. Неоніла Іванівна – людина творча, сумлінна, доброзичлива, справжній ентузіаст своєї справи. До її професійних знань і умінь додавались ще й любов до обраної професії, до бібліотеки, до її відвідувачів, а їх у неї – майже 200. Книжковий фонд налічує майже 2 тис. примірників. Неоніла Іванівна віддала рідній бібліотеці 30 років свого життя, в 2007 році вийшовши на заслужений відпочинок.

В 70-ті роки основним завданням бібліотек було виховання трудящих та молодого покоління в дусі комунізму, пропагувався радянський спосіб життя. В ці роки бібліотека під час жнив на току і польових станах організовувала агітвагончики, де хлібороби могли ознайомитися з новими книгами, газетами, журналами.
З кожним роком продовжує зростати книжковий фонд, у бібліотеці стає затишно, бібліотека співпрацює з керівництвом колгоспу, сільською радою. Певне місце в роботі бібліотеки займає краєзнавство, оформлено краєзнавчий куточок. В кінці 90-х років книжковий фонд в бібліотеці налічує 2080 примірників, читачів – 200, книговидача – 2800 примірників творів друку.

У кінці 90-х років намітився спад у зміцненні матеріально-технічної бази бібліотек. Тетянівська бібліотека переведена на постійне утримання господарства.
В 2003 році, дякуючи зусиллям директора Березнегуватської ЦБС В.М.Скриль, на підставі наказу по відділу культури і молоді, до складу ЦБС вдалося повернути Тетянівську бібліотеку.

В 2006 році Тетянівську бібліотеку-філію переведено в нове приміщення, де бібліотеці виділено затишну кімнату, поруч з ФАПом. В 2007 році на роботу в бібліотеку приходить Кургацька Тетяна Григорівна, бібліотекар за освітою і за покликанням. Книгозбірня працює, виходячи з особистих, соціальних та життєвих потреб мешканців села в інформації, спілкуванні, забезпеченні громадських прав. Цьому сприяє тісна співпраця з виконавчим комітетом сільської ради, окремими депутатами. Тетяна Григорівна і сама обрана односельчанами депутатом сільської ради.

Бібліотека дедалі впевненіше виступає посередником між жителями села і місцевою владою. У бібліотеці оформлено куточок «Бібліотека і влада», де в окремих папках зібрані рішення виконкому сільської Ради, розпорядження сільського Голови.
У місцевої громади користуються популярністю матеріали, зібрані у теках «Економіка району», «Охорона здоров’я», «Пенсійне забезпечення» тощо. Тетяна Григорівна систематично інформує односельців про надходження матеріалів з питань діяльності місцевої влади, новинок літератури. Враховуючи інтереси різних верств населення (дітей, юнацтва, молоді, пенсіонерів, малозабезпечених), бібліотека організовує їм змістовне дозвілля. Значна увага в роботі Тетянівської бібліотеки-філії приділяється питанням популяризації національних традицій, звичаїв, збережені історії свого села.
Значне місце в роботі бібліотеки займає проектна діяльність. Тетяна Григорівна Кургацька була керівником проекту «Дамо життя річці Добра», написаного спільно з Новосевастопольською сільською радою (конкурс «Зміцнення ІІІ сектору в Південній Україні»). Одержали перемогу, на виділені кошти збудували криницю в селі і провели заключний масовий захід «Свято чистої криниці».

Тетянівська бібліотека-філія – своєрідний центр спілкування, дозвілля. Постійно оновлюючи зміст та форми спілкування з читачами, створюється комфортне інформаційне середовище, яке відповідає різнобічним уподобанням користувачів.
Кiлькiсть переглядiв: 521