Життя віддане Україні. Степан Бандера.

2024-01-05

/Files/images/2024 Степан Бандера (1).jpg

Новий рік - одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. Це, ймовірно, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах. Та першого січня для українців не тільки ця подія знаменна. У 2024 році 1 січня минає 115 років від дня народження Степана Бандери – Провідника українського визвольного руху в 1920-х – 1950-х роках. І саме із заходу під назвою «Життя віддане Україні» розпочався у Публічній бібліотеці історичний марафон правди. Учасники зібрання довідалися про родинне, шкільне, студентське оточення, в якому формувався майбутній Голова проводу ОУН, про життя і діяльність Степана Бандери. Бібліотекарка висвітлила боротьбу Організації Українських Націоналістів, розповіла про роль ОУН та її лідера у тогочасних суспільно-політичних процесах в Україні. Зорина Олійник доповнила свою розповідь біографічними відомостями про діячів визвольного руху.

Досі навколо імені Степана Бандери йдуть запеклі суперечки. Думки вкрай полярні. І без знайомства з особою цієї людини не можна скласти чіткої думки про нього.

У фонді Публічної бібліотеки є в наявності наступні видання, тож запрошуємо до читання:

Життя і діяльність Степана Бандери: документи й матеріали./ Редактор і упорядник Микола Посівнич. - Тернопіль: Астон, 2018. – 642 с.

Частій Р.В., Степан Бандера: міфи, легенди, дійсність / Худож.-оформлювачі Б.Ф.Бублик, В.А.Мурликін. - Харків: Фоліо, 2007. - 382 с. – (Час та долі).

Вбивство Степана Бандери. / Правопис видання 1965 р. збережено. – Львів: «Червона калина», 1993. - 356 с.

Липовецький Святослав, БАНДЕРІВЦІ: 200 історій з ХХ століття / Святослав Липовецький. – Львів: ЛА «Піраміда», 2017. – 564 с.

Зайцев Ю., ОУН на Миколаївщині в роки війни / Юрій Зайцев. – Миколаїв: Іліон, 2018. – 128 с.

та інші книги.

/Files/images/2024 Степан Бандера (2).jpg