Година спілкування. 7-9 класи Березнегуватської гімназії № 2 – Публічна бібліотека

2024-01-26

2024.01.26 7-9 класи Голокост

2024.01.26 7-9 класи Голокост2024.01.26 7-9 класи Голокост

2024.01.26 7-9 класи Голокост

Затишно пройшла онлайн зустріч Публічної бібліотеки та 7-9 класів Березнегуватської гімназії № 2. Але відчувався сум у спілкуванні і тому була причина. Тема уроку пов’язана з Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. 27 січня… Саме цього дня у 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті - "Аушвіц-Біркенау". Україна приєдналася до відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у 2012 році. Голокост був задуманий та спланований нацистсько-німецьким режимом на чолі з Адольфом Гітлером. Вони стверджували, що німецькі євреї зрадили Німеччину під час Першої світової війни та несуть відповідальність за її поразку. Нацистська ідеологія також була заснована на расистській ідеології, метою якої було усунення євреїв і інших небажаних груп з німецького суспільства. Євреям наказали носити позначку на одягу - так звану "жовту зірку Давида". Їх виселяли з власних будинків та переселяли у гетто, де вони мали жити ізольовано від іншого населення. Також євреїв використовували як робочу силу на фабриках та виробництвах інше. Нацистська влада створювала на окупованих територіях концтабори, де ув’язнювала євреїв та інші народи. Часто розташовані в передмістях великих міст, табори були дуже наочним показником готовності нацистського режиму застосовувати насильство і терор. Ув'язнені в концентраційних таборах перебували в нелюдських умовах і піддавалися тортурам, голоду, а в деяких таборах — медичним експериментам. Один із місць масових вбивств євреїв та місцевих жителів став Бабин Яр. Приводом для різанини послужили два вибухи, в результаті яких був зруйнований німецький штаб і центр міста. За інформацією Інституту національної пам’яті, у роки Другої світової війни жертвами нацистської політики, спрямованої на винищення народів та груп, які нацисти вважали неповноцінними, стали 6 мільйонів євреїв. З них 1,5 мільйона були з території сучасної України. Голокост один із найбільших злочинів проти людяності, його жертви не забуті.